borówki

Odkryj smak i wartości zdrowotne borówki amerykańskiej

Jest jak mały, niebieski klejnot pełen korzyści dla naszego organizmu - od poprawy widzenia po ochronę przed starzeniem. Borówka amerykańska to prawdziwa bomba witaminowa! Wyobraź sobie letni poranek czytaj więcej »

klon

Drzewo klon - dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie?

Drzewo klonowe to jedno z najczęściej spotykanych drzew w ogrodach, parkach i lasach. Jest niezwykle piękne, nie tylko wiosną ale również jesienią, kiedy jego liście zaczynają się złocić i przybierać czytaj więcej »

jagody

Jagody

Spożywanie jagód i zrobionych z nich przetworów jest bardzo korzystne dla zdrowia. Wspomagają prawidłową pracę jelit, obniżają poziom cukru w krwi, chronią układ moczowy przed stanami zapalnymi oraz czytaj więcej »

 

Drzewo klon - dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie?

klon

Drzewo klonowe to jedno z najczęściej spotykanych drzew w ogrodach, parkach i lasach. Jest niezwykle piękne, nie tylko wiosną ale również jesienią, kiedy jego liście zaczynają się złocić i przybierać różnorodne barwy. Występują w wielu odmianach, które różnią się od siebie wielkością i kolorem liści. Z naszego artykułu dowiesz się czym wyróżnia się drzewo HTTPS://www.podkarpackiesady.pl/32-klony klon oraz jakie są jego odmiany. Sprawdź.

Drzewo klon - czym jest?

Klon to gatunek drzewa, który występuje w wielu odmianach. Posiada duże liście klapowane, a także owoce, które mają postać podwójnych skrzydlaków. To jedne z najpopularniejszych drzew ozdobnych naszym kraju. Można spotkać je w lasach, parkach, ogrodach, wzdłuż dróg i w wielu innych miejscach. Ich liście, niezwykle dekoracyjne i piękne zachwycają wielu ludzi, którzy chętnie sadzą te drzewa w swoich ogrodach. Mnogość odmian daje szerokie możliwości, dlatego warto pomyśleć o ich zakupie.

Drzewo klonowe - jakie są odmiany?

Drzewo klonowe to masa gatunków, około 120-150. W Polsce najczęściej spotykane są odmiany rodzime, czyli klon zwyczajny, klon polny i klon jawor. W ostatnich latach coraz chętniej uprawiane są inne odmiany jak klon japoński czerwony, który wyróżnia się pięknymi liśćmi o egzotycznych kształtach, a także klon palmowy czerwonolistny - drzewo o ciekawych liściach i egzotycznym kroju. Są to jednak gatunki wymagające doświadczenia, dlatego dla osób początkujących poleca się uprawę klonu pospolitego. Wśród innych rodzajów drzew klonowych wyróżnia się klon tatarski, grabolistny, wiecznozielony, francuski czy kolumnowy. Wszystkie są niezwykle piękne!

Drzewo klon - jakie ma wymagania uprawowe?

Drzewa klonowe, ze względu na mnogość odmian mogą mieć różne wymagania uprawowe. Najłatwiejszy w uprawie jest klon pospolity, nieco trudniejszy klon czerwony. Najważniejsze, aby zapewnić im żyzną glebę, przepuszczalną o odpowiedniej wilgotności. Najlepiej sadzić je w miejscach osłoniętych od wiatru, półcienistych, w pobliżu wody, jednak należy unikać podłoża gliniastego. Co ważne, klony nie lubią często nawożenia. Raz w roku na wiosnę można zastosować nawóz wieloskładnikowy.

dobry klon

Wybierając odmianę należy zwracać uwagę na jej odporność na mróz, szczególnie na wschodzie kraju.

Gdzie kupić sadzonki klonu?

Dobra sadzonka to podstawa udanej uprawy! Wie o tym każdy ogrodnik. Warto więc wybierać miejsca sprawdzone jak Podkarpackie Sady, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami klientów. To ogromny wybór, różnorodność sadzonek drzew i krzewów, zarówno liściastych, iglastych i owocowych, a także kwiatów. W sklepie tym pracuje doświadczona kadra specjalistów, która doskonale zna się na swojej pracy, dlatego chętnie wskaże, jakie sadzonki warto posadzić w swoim ogrodzie. To wiele produktów i atrakcyjne ceny. Można znaleźć tam zarówno klon japoński czerwony, klon czerwony na pniu, klon pospolity, klon jawor, klon palmowy czy uwielbiany klon czerwonolistny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuły powiązane