borówki

Odkryj smak i wartości zdrowotne borówki amerykańskiej

Jest jak mały, niebieski klejnot pełen korzyści dla naszego organizmu - od poprawy widzenia po ochronę przed starzeniem. Borówka amerykańska to prawdziwa bomba witaminowa! Wyobraź sobie letni poranek czytaj więcej »

klon

Drzewo klon - dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie?

Drzewo klonowe to jedno z najczęściej spotykanych drzew w ogrodach, parkach i lasach. Jest niezwykle piękne, nie tylko wiosną ale również jesienią, kiedy jego liście zaczynają się złocić i przybierać czytaj więcej »

jagody

Jagody

Spożywanie jagód i zrobionych z nich przetworów jest bardzo korzystne dla zdrowia. Wspomagają prawidłową pracę jelit, obniżają poziom cukru w krwi, chronią układ moczowy przed stanami zapalnymi oraz czytaj więcej »

 

Jagody

Spożywanie jagód i zrobionych z nich przetworów jest bardzo korzystne dla zdrowia. Wspomagają prawidłową pracę jelit, obniżają poziom cukru w krwi, chronią układ moczowy przed stanami zapalnymi oraz obniżają cholesterol. Są również bogatym źródłem wielu witamin. Polecane są także w walce z przeziębieniem. Poza właściwościami prozdrowotnymi, https://www.podkarpackiesady.pl/22-jagody jagody charakteryzują się także wspaniałym smakiem, a najlepiej smakują te, zerwane prosto z krzaka. Żeby móc cieszyć się jagodami dostępnymi na wyciągnięcie ręki, warto posadzić krzew jagody w swoim ogrodzie.

Jagody w ogrodzie – słodycz na wyciągnięcie ręki

Żeby cieszyć się smakiem własnych jagód, należy zapewnić roślinie odpowiednie warunki, jednak nie jest to roślina bardzo wymagająca. Przede wszystkim krzak jagody powinien być posadzony w odpowiednim podłożu. Ponieważ jagody preferują glebę o stosunkowo kwaśnym odczynie, przed posadzeniem, można kupić gotowe podłoże przeznaczone dla tego typu roślin. Innym sposobem, jest podsypywanie gleby, wokół krzewu jagody, siarczanem amonu lub… zwykłymi fusami z kawy. To poprawia kwasowość gleby. Pamiętać należy, że niektóre odmiany jagód radzą sobie także posadzone w glebie neutralnej lub o lekko zasadowym odczynie. W takiej glebie roślina będzie rozwijała się zdrowo i owocowała obficie. Ważnym aspektem jest także wybór stanowiska. Powinno ono być słoneczne, co zaprocentuje bujnym kwitnieniem i pięknym owocowaniem rośliny. Dodatkowo, należy pamiętać o regularnym podlewaniu oraz nawożeniu jagód. Młodsze sadzonki jagody, należy zabezpieczyć na zimę, np. przykrywając je agrowłókniną, gdyż silne mrozy mogą uszkodzić roślinę.

Odmiany jagód, które warto poznać.

Owoce jagody kojarzą się głownie z pięknym granatowym kolorem. I tak właśnie jest, w przypadku, np. jagody kamczackiej. Poszczególne rodzaje jagody różnią się pomiędzy sobą. Na przykład odmiana Morena charakteryzuje się słodkim smakiem z lekką nutą kwasowości, a z kolei w odmianie Wołoszebnica można wyczuć winne akcenty. Która odmiana jest najsmaczniejsza zależy od osobistych preferencji. Owoce jagód różnią się między sobą nie tylko smakiem, ale także wyglądem. Niektóre mają kształt podłużny, a inne kulisty. Ciekawą odmianą są jagody goi. Ich owoce cechują się nietypową, czerwoną barwą, co sprawia, że roślina dodaje ogrodowi uroku. Owoce w zależności od odmiany mogą być słodkie, jak np. Big Berry, lub z wyczuwalną nutą goryczy (Korean Big). Natomiast owoce wszystkich odmian nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do przyrządzenia różnego rodzaju przetworów, takich jak, np. soki lub dżemy.

Jeśli chcesz aby w Twoim ogrodzie rosły te smaczne i pełne zdrowia owoce, odwiedź nasz sklep. Dzięki zakupom w nim będziesz mieć pewność, że Twoje sadzonki będą ładne i zdrowe. Ceny jagód są bardzo przystępne, zatem wystarczy niewielki wkład finansowy, odpowiednie przygotowanie miejsca w ogrodzie i niezbyt wymagająca pielęgnacja, aby móc cieszyć się pełnymi zdrowia owocami z własnej uprawy.

Artykuły powiązane